W mieście Kopernika.

• 2022-11-02 14:32:40
  • Szkoła podstawowa, Wycieczki

W dniach 17-18 października 2022 r. uczniowie klas IV a,  Va oraz Vb uczestniczyli w dwudniowej wycieczce autokarowej do Torunia.

W mieście Kopernika.

Wizytę w mieście rozpoczęliśmy od gry miejskiej, dzięki której odkrywaliśmy tajemnice Torunia w zupełnie nowej formie. Następnie udaliśmy się na spacer po Starówce Miasta, podczas którego przewodnik przytaczał ciekawe legendy i opowieści dotyczące spotkanych zabytków. Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu udaliśmy się do Muzeum Żywego Piernika. Mogliśmy tam zapoznać się z tajnikami wykonania i historią tychże słodkości. Niemniej ciekawą atrakcją okazała się wizyta w toruńskim Planetarium. Mogliśmy tam obejrzeć gwiezdny spektakl pt. Makrokosmos. Podczas naszego pobytu nie zabrakło wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz czasu na zakup pamiątek.
Miło spędzony czas w Toruniu zapamiętamy na długo i na pewno jeszcze kiedyś tu wrócimy:)

W mieście Kopernika. zdjecie 0 W mieście Kopernika. zdjecie 1 W mieście Kopernika. zdjecie 2 W mieście Kopernika. zdjecie 3 W mieście Kopernika. zdjecie 4 W mieście Kopernika. zdjecie 5 W mieście Kopernika. zdjecie 6 W mieście Kopernika. zdjecie 7 W mieście Kopernika. zdjecie 8 W mieście Kopernika. zdjecie 9 W mieście Kopernika. zdjecie 10 W mieście Kopernika. zdjecie 11 W mieście Kopernika. zdjecie 12 W mieście Kopernika. zdjecie 13